Posted on Leave a comment

Rodzaje związków peptydowych

title

Rodzaje związków peptydowych

Wiele produktów do pielęgnacji skóry wykorzystuje peptydy do anty-agingu.  Ale czym są peptydy?  I czy faktycznie sprawiają, że wyglądasz młodziej?
Peptydy, znane również jako polipeptydy, są łańcuchami aminokwasów. Polipeptydy naturalnie wytwarzane w skórze są w zasadzie budulcem wszystkich białek w skórze. Obejmuje to włókna kolagenowe i elastynowe – dwa główne białka odpowiedzialne za utrzymanie gładkiej, jędrnej i młodzieńczej skóry. Kiedy naturalna produkcja peptydów spada wraz z wiekiem, Twoja skóra nie ma wystarczającej ilości tych niezbędnych elementów budulcowych do produkcji kolagenu i innych białek. W rezultacie skóra twarzy i ciała staje się luźniejsza i nieelastyczna, co prowadzi do powstawania zmarszczek i drobnych linii.
Niektóre peptydy mają zdolność blokowania określonych reakcji enzymatycznych w skórze. Jest to niezwykle korzystne dla osób, które chcą rozjaśnić koloryt skóry i usunąć ciemne plamy.
Niektóre peptydy są również zdolne do blokowania reakcji, która prowadzi do produkcji melaniny w skórze. Ponieważ melanina jest pigmentem, który nadaje skórze ciemniejszy kolor, hamowanie tego pomoże utrzymać jasny i równomierny odcień skóry.
Różne rodzaje peptydów działają na różne sposoby.
  • Peptydy nośne – przenoszą pierwiastki śladowe do komórek skóry, co nie tylko pozwala im skuteczniej funkcjonować, ale także pomaga w procesie gojenia się skóry
  • Peptydy sygnałowe – wysyłają sygnały do komórek skóry, zachęcając je do produkcji większej ilości kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i innych ważnych substancji
  • Peptydy będące inhibitorami enzymów – hamują określone funkcje enzymatyczne w skórze, takie jak enzymy powodujące pojawianie się ciemnych plam
  • Peptydy neuroprzekaźnikowe – hamują mechanizmy skurczu mięśni w skórze, co rozluźnia twarz i tym samym wygładza wszelkie zmarszczki mimiczne
Przykładowo, peptydy z zawartą miedzą poprawiają regenerację i gojenie oraz zwiększają  jędrność skóry;  niektóre pentapeptydy stymulują wzrost nowego kolagenu; heksapeptydy pomagają rozluźnić zmarszczki.
Każdy z nas może używać peptydów, aby skóra była gładsza i jędrniejsza.  W przeciwieństwie do wielu innych składniki wzmacniających kolagen (retinoidy, nawet witamina C może często działać drażniąco), co więcej, peptydy nie wykazują skutków ubocznych. Zamiast powodować powierzchowne zmiany, peptydy działają na głębszym poziomie, najbardziej znaczące efekty będą widoczne po kilku miesiącach, ponieważ tyle czasu zajmuje Twojemu organizmowi wytworzenie nowych włókien kolagenowych.

 

Może Ci się również spodobać

Wpływ Elite BPC-157 na gojenie ran

Efekt gojenia ran BPC-157 związany z ochroną śródbłonka odnotowano w głębokich oparzeniach skóry oraz uszkodzonych mięśniach, ścięgnach oraz nerwach.

Rodzaje związków peptydowych

Wiele produktów do pielęgnacji skóry wykorzystuje peptydy do anty-agingu.  Ale czym są peptydy?  I czy faktycznie sprawiają, że wyglądasz młodziej?

Wpływ BPC-157 na sen

Zastosowanie ELITE  BPC-157 wspomaga powrót do naturalnej homeostazy naszego układu, w skutek czego regulacja snu jest możliwa znacznie szybciej.

Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) jest głównym neuroprzekaźnikiem hamującym w ośrodkowym układzie nerwowym, gdzie jest szeroko rozpowszechniony. W okresie dorosłym GABA przejmuje funkcję hamującą w układzie nerwowym i moduluje funkcję innych narządów i układów, w tym układu hormonalnego i układu odpornościowego. Zaburzenia funkcji GABA są odpowiedzialne za różne patologie, zarówno neurologiczne, jak i nieneurologiczne, i obejmują padaczkę, lęk, depresję, schizofrenię, zaburzenia endokrynologiczne i immunologiczne. Układ GABAnergiczny jest równoeż istotnym elementem w ogólnej architekturze snu.
ELITE BPC-157 działa na rzecz naturalnej homeostazy receptorów GABA oraz wzmacnia transmisję GABAergiczną. Może również pomóc w stanach lękowych, wzmacniając neuroprzekaźnictwo GABA. Po doustnym podaniu BPC-157  wpływa na mózg bezpośrednio przez oś mózgowo-jelitową.
W jednym z badań naukowcy doszli do wniosku, że zastosowanie BPC-157 może również pomóc w wycofaniu i tolerancji leków opartych na układzie GABAnergicnym, takich jak diazepam, dzięki czemu są bardziej skuteczne. Dodatkowo, jak wiemy po odstawieniu środków nasennych mogą wystąpić znaczne zaburzenia snu. Zastosowanie ELITE  BPC-157 wspomaga powrót do naturalnej homeostazy naszego układu, w skutek czego regulacja snu jest możliwa znacznie szybciej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.