Posted on Leave a comment

Rodzaje związków peptydowych

title

Rodzaje związków peptydowych

Wiele produktów do pielęgnacji skóry wykorzystuje peptydy do anty-agingu.  Ale czym są peptydy?  I czy faktycznie sprawiają, że wyglądasz młodziej?
Peptydy, znane również jako polipeptydy, są łańcuchami aminokwasów. Polipeptydy naturalnie wytwarzane w skórze są w zasadzie budulcem wszystkich białek w skórze. Obejmuje to włókna kolagenowe i elastynowe – dwa główne białka odpowiedzialne za utrzymanie gładkiej, jędrnej i młodzieńczej skóry. Kiedy naturalna produkcja peptydów spada wraz z wiekiem, Twoja skóra nie ma wystarczającej ilości tych niezbędnych elementów budulcowych do produkcji kolagenu i innych białek. W rezultacie skóra twarzy i ciała staje się luźniejsza i nieelastyczna, co prowadzi do powstawania zmarszczek i drobnych linii.
Niektóre peptydy mają zdolność blokowania określonych reakcji enzymatycznych w skórze. Jest to niezwykle korzystne dla osób, które chcą rozjaśnić koloryt skóry i usunąć ciemne plamy.
Niektóre peptydy są również zdolne do blokowania reakcji, która prowadzi do produkcji melaniny w skórze. Ponieważ melanina jest pigmentem, który nadaje skórze ciemniejszy kolor, hamowanie tego pomoże utrzymać jasny i równomierny odcień skóry.
Różne rodzaje peptydów działają na różne sposoby.
  • Peptydy nośne – przenoszą pierwiastki śladowe do komórek skóry, co nie tylko pozwala im skuteczniej funkcjonować, ale także pomaga w procesie gojenia się skóry
  • Peptydy sygnałowe – wysyłają sygnały do komórek skóry, zachęcając je do produkcji większej ilości kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego i innych ważnych substancji
  • Peptydy będące inhibitorami enzymów – hamują określone funkcje enzymatyczne w skórze, takie jak enzymy powodujące pojawianie się ciemnych plam
  • Peptydy neuroprzekaźnikowe – hamują mechanizmy skurczu mięśni w skórze, co rozluźnia twarz i tym samym wygładza wszelkie zmarszczki mimiczne
Przykładowo, peptydy z zawartą miedzą poprawiają regenerację i gojenie oraz zwiększają  jędrność skóry;  niektóre pentapeptydy stymulują wzrost nowego kolagenu; heksapeptydy pomagają rozluźnić zmarszczki.
Każdy z nas może używać peptydów, aby skóra była gładsza i jędrniejsza.  W przeciwieństwie do wielu innych składniki wzmacniających kolagen (retinoidy, nawet witamina C może często działać drażniąco), co więcej, peptydy nie wykazują skutków ubocznych. Zamiast powodować powierzchowne zmiany, peptydy działają na głębszym poziomie, najbardziej znaczące efekty będą widoczne po kilku miesiącach, ponieważ tyle czasu zajmuje Twojemu organizmowi wytworzenie nowych włókien kolagenowych.

 

Może Ci się również spodobać

Co należy wiedzieć o peptydach?

Suplementacja diety – co musisz o niej wiedzieć?

Jak uzupełnić niedobory witamin i składników odżywczych?

W XXI wieku niedobory składników odżywczych, witamin i minerałów to problem, który dotyka ponad połowę społeczeństwa. Często niezdrowy tryb życia, brak zbilansowanej diety, a także trudności ze znalezieniem wolnego czasu na regenerację organizmu to jedne z najczęściej spotykanych powodów występowania problemów zdrowotnych. Jak w takiej sytuacji uzupełnić niedobory witamin i składników odżywczych? Czym kierować się przy wyborze odpowiednich preparatów? Tego dowiesz się od specjalistów Meta Human Supplements!

Niedobory witamin i składników odżywczych – czym skutkują?

Wiadomo już, że niedobory witamin i składników odżywczych są najczęściej wynikiem złego trybu życia, co przekłada się nie tylko na wszelkie jego aspekty, ale również oddziałuje negatywnie na organizm. Jakie są skutki niedoboru witamin i składników odżywczych? Do najpoważniejszych z nich należą zmęczenie, brak możliwości snu i właściwej regeneracji w jego trakcie, problemy z koncentracją, a także trudności z utrzymaniem wewnętrznej homeostazy, która prowadzi do załamań nerwowych i trudności z opanowaniem emocji. Na szczęście, nawet w przypadku wystąpienia powyższych objawów, obecnie znane są skuteczne metody wspomagające organizm zarówno w walce ze stresem, jak również zmęczeniem. Są nimi suplementy diety.

Uzupełnienie niedoboru witamin i składników odżywczych – suplementy

Uzupełnienie niedoboru witamin i składników odżywczych polega przede wszystkim na zmianie diety na pełnowartościową. Często wymagać może również zmiany trybu życia na zdrowszy, w taki sposób, by organizm nie był przebodźcowany i przemęczony. Poza pełnowartościową dietą organizm wspomóc może też suplementacja przy zastosowaniu preparatów o odpowiednim do objawów składzie i sposobie działania. Suplementy diety są w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem. Nawet czasowa, miesięczna lub dwumiesięczna kuracja, może przynieść pożądane efekty i uregulować organizm. W zależności od składu suplementy diety wspomagają pracę mózgu, ułatwiają zasypianie i regenerację organizmu lub wpływają na jego wzmożoną aktywność w pożądanych momentach (z czego najczęściej korzystają zawodowi sportowcy). Uzupełnienie niedoboru witamin i składników odżywczych przy zastosowaniu suplementów to fenomenalne rozwiązanie zarówno dla osób zmagających się z negatywnymi skutkami przepracowania, jak również żyjących aktywnie osób pragnących wspomóc regenerację organizmu po przebytych treningach.

Jakie niedobory uzupełnić w pierwszej kolejności?

W organizmie, w zależności od objawów, a także prowadzonego trybu życia, brakować może różnych składników odżywczych. Jednym z najczęściej występujących jest niedobór magnezu, który jest kluczowy dla zapewnienia właściwej pracy mózgu i  wpływa na umiejętność koncentracji oraz zachowania przejrzystości mózgu. Magnez wypłukiwany jest z organizmu przez kofeinę, dlatego z jego niedoborem najczęściej zmagają się osoby, które piją w ciągu dnia dużo kawy. Często występującym niedoborem jest również niedobór kwasów Omega, dlatego osobom pracującym umysłowo zalecamy sięgnięcie po kwasy tłuszczowe, które nie tylko wspomagają mózg, ale również odpowiadają za poprawę nastroju. W ofercie Meta Human Supplements dostępny jest szeroki wachlarz suplementów, które spełnią oczekiwania każdego, kto zmaga się z niedoborem witamin i składników mineralnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *